Рішення про пом’якшення відповідальності для роботодавців, які оформили трудові договори із порушенням норми трудового законодавства, ухвалив український парламент.
Відповідний законопроєкт №1233 про внесення змін до КЗпП, щодо усунення норм, які порушують права та законні інтереси підтримали 288 народних депутатів, документ прийнятий за основу, передає «Закон і Бізнес».
У пояснювальній записці до законопроєкту зазначено, що такі штрафи не мають загрожувати банкротством підприємцям, які використовують найману працю у своїй господарській діяльності.
Наприклад, якщо роботодавець не оформив із працівником трудовий договір, або оформив його на неповний робочий час, тоді як робота виконувалася в повному обсязі, або виплачував зарплатню без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків, – у такому разі він відбудеться письмовим попередженням.
Повторне порушення впродовж року каратиметься штрафом у чотирикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного неналежно оформленого працівника.
Розмір штрафу за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, а також гарантій та пільг працівників, залучених до виконання військової служби, зменшується до суми двократного розміру мінімалки.
Крім того, визначений штраф за недопущення до перевірки щодо працевлаштування – проект закону пропонує встановити його у восьмикратному розмірі мінімальної заробітної плати.
За усі інші порушення вимог трудового законодавства до роботодавців застосовуватиметься письмове попередження або штраф у розмірі мінімальної зарплатні в разі ігнорування зауважень.
Джерело @ socportal.info