Україна входить до десятки країн з найбільшим обсягом сміття на одного жителя - з показником 10,6 тон.
Насправді відходи – це не сміття, а ресурс
З 1986 року кожен перший понеділок жовтня відзначають Всесвітній день Habitat, що присвячений умовам проживання в населених пунктах. Цьогорічна тема – «Передові технології як інноваційний інструмент для перетворення відходів у багатство». За даними дослідження агентства 24/7 Wall Street, за підсумками 2018 року Україна входить в десятку країн з найбільшим обсягом сміття на одного жителя - з показником 10,6 т.
«Чи можна, перетворивши усі ці відходи у «багатство», так само гучно увійти до списку ТОП-10 найбагатших країн світу? Користуючись відкритими даними Держкомстату та Міністерства екології та природних ресурсів України (до об’єднання та перейменування) ми проаналізували обсяги відходів в Україні та джерела їх формування. Так, з 2014 по 2016 рік обсяг формування відходів щорічно знижувався, в 2017 році різко виріз, а минулого року знову почав спадати. В розрізі видів економічної діяльності найбільшу частку в утворенні відходів займає добувна промисловість, найменшу, як не дивно, будівельна галузь. В той же час витрати на утилізацію і переробку відходів щорічно зростають», – коментує Олександра Глуздовська, Head of Data Science девелоперської компанії DC Evolution.
З року в рік в загальному обсязі витрат на охорону навколишнього середовища частка витрат на поводження з відходами практично не змінюється і максимальною була у 2017 році, коли утворення відходів досягло максимальних показників.
«Станом на 2018 рік в Україні накопичилося майже 13 млрд тон сміття – і це лише за офіційними даними. У 2016 році Міністерство екології та природних ресурсів України відкрило онлайн-мапу для подання заявок на ліквідацію звалищ. За цей час було подано понад 6500 заявок, і хоча динаміка їх виконання з року в рік стабільна, не виконаними та в роботі залишаються понад 70%. Проблема поводження з відходами надзвичайно болюча для України. Про Львівську сміттєву кризу не чув хіба що той, хто живе без телевізора та смартфона. І почесне місце у ТОП-10 країн, що виробляють найбільше сміття, говорить саме за себе. На жаль, нам ще дуже далеко до країн, які переробкою сміття вирішують не тільки екологічну проблему, але і заробляють на цьому гроші. Та можливо нарешті усвідомивши, що насправді відходи – це не сміття, а ресурс, ми швидше подолаємо нашу сміттєву кризу та побудуємо міцну економіку», – додає Олександра Глуздовська.
Джерело @ budport.com.ua