Згідно з даними Українського клубу аграрного бізнесу щодо зовнішньої політики України, з них: 11,95 млн т. м’якої пшениці (+63%), 3,6 млн т. фуражного ячменю (+48%) та 1,76 млн т. кукурудзи (+122;).
Загальний експорт товарів за останні 5 років скоротився на 12% до 47,3 млрд доларів США у 2018 році. Експорт агропродовольчої продукції за аналогічний період зріс на 11% – до 18,6 млрд дол. США у 2018 році.
Наразі, зазначає асоціація УКАБ: “За 11 місяців поточного року загальний експорт товарів з України склав 45,9 млрд дол. США, що на 6% більше ніж за аналогічний період минулого року. Експорт агропродовольчої продукції зріз на 22% – до 20,1 млрд дол. США за січень-листопад 2019 року. Наразі частка експорту агропродовольчої продукції становить 44%”.
Станом на початок грудня 2019 року Україна повністю використала квоти на безмитний експорт агропродовольчої продукції до країн Європи по 10 групам товарів: мед, цукор, борошно та крупи, оброблений крохмаль, соки, пшениця, кукурудза, вершкове масло, м'ясо птиці.
Станом на кінець жовтня 2019 закрито 4 додаткових квоти (по кукурудзі, пшениці, меду та оброблених томатах).
Втім, станом на 21 січня минулого року Україна закрила квоти на безмитний експорт до ЄС щодо меду, виноградного і яблучного соків, а також основну і додаткову квоти на кукурудзу.
“Тенденція до стрімкого закриття зазначених квот спостерігається з початку дії Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС. Не дивлячись на вичерпання квот безмитного ввезення, експорт даних продуктів буде продовжуватися і надалі”, – йдеться у повідомленні УКАБ.
За даними щомісячного звіту Моніторингу агропродовольчої торгівлі в ЄС: динаміка до листопада 2019 року, Україна є третім найбільшим постачальником агропродовольчої продукції та займає 5 місце в рейтингу нарощення експорту до ЄС.
Довідка
Україна належить до провідних мінерально-сировинних держав світу. Поєднання різновікових (від архею до кайнозою) структурних елементів, що сформувалися внаслідок впливу всіх властивих становленню земної кори процесів, зумовило широкий діапазон корисних копалин, що становлять мінерально-сировинну базу країни. На початок XXI ст. Україна, яка займала всього 0,4% земної суші й де проживало 0,8% населення планети, мала у своїх надрах 5% мінерально-сировинного потенціалу світу.
Станом на 1 січня 2019 року в Україні налічувалося 2 тисячі 233 родовища горючих корисних копалин, 147 – рудних, 4 тисячі 676 – нерудних, 1 тисяча 705 родовищ підземних вод, лікувальних грязей та ропи.