Отримати державну фінансову підтримку відтепер зможуть суб’єкти будь-якої діяльності з річним доходом до 100 млн грн. Крім того, збільшено максимальну суму кредиту до 3 млн грн.
Нагадаємо, що у лютому 2020 року Уряд дав старт державній програмі «Доступні кредити 5-7-9%». Ця програма передбачена для створення і розширення власного мікро- та малого бізнесу під рекордно низький відсоток – 5, 7 або 9%.
Проте у зв’язку з поширенням COVID-19 на території України Уряд сьогодні, 15 квітня, вніс зміни до цієї програми, спрямовані на подолання наслідків пандемії. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook Прем'єр-міністр України Д. Шмигаль, а детальніше розповіли у Мінфіні.
Що змінюється?
1. Розширено коло суб'єктів підприємництва, які можуть отримати державну фінансову підтримку за цією програмою.
Тепер подавати заявки на кредит за умовами програми «Доступні кредити 5-7-9%» можуть підприємці, максимальний рівень річного доходу яких не перевищує 100 мільйонів гривень (було- до 50 мільйонів гривень).
2. Збільшується максимальна сума кредиту з 1,5 млн грн до 3 млн грн.
3. Розширюється перелік цілей, на які підприємці можуть брати кредит в рамках програми
Відтепер бізнес може розраховувати на підтримку держави, беручи позику також на:
- придбання нежитлової нерухомості без права передачі такої нерухомості в платне або безоплатне користування третім особам;
- придбання обʼєктів права інтелектуальної власності за договорами комерційної концесії (франчайзинга), пов’язаних із реалізацією субʼєктом підприємництва інвестиційного проєкту;
- поповнення обігових коштів суб’єктів підприємництва у розмірі не більше 25% від загальної вартості інвестиційного проєкту, що фінансується за рахунок кредитних коштів.
Розуміючи усю складність ведення бізнесу в умовах карантину, Міністерство фінансів спільно з Фондом розвитку підприємництва та банками доопрацювали умови програми «Доступні кредити 5-7-9%», щоб поширити її дію на той бізнес, що вже має кредити. Це дозволить зменшити боргове навантаження на мікро та малих підприємців, а також розширить їх доступ до джерел поповнення обігових коштів.
4. В частині антикризових змін
По-перше, розширено перелік цілей, на які можуть бути надані кредити за цим Порядком:
- інвестиційні цілі, пов’язані з провадженням суб’єктом підприємництва господарської діяльності з виробництва лікарських засобів та/або медичних виробів та/або медичного обладнання. Для таких цілей підприємці зможуть отримати кредити під пільгову ставку у 3% річних;
- фінансування обігових коштів субʼєктів підприємництва, а саме покриття витрат з оплати заробітної плати працівників, орендної плати, комунальних і охоронних послуг, фінансування витрат на збереження робочого стану обладнання, збереження сировини та матеріалів. Фінансування обігових коштів здійснюватиметься за лояльною ставкою 3% річних.
По-друге, встановлено термін, до якого суб’єкти підприємництва можуть звернутися за отриманням таких пільгових кредитів в рамках антикризових заходів, до відміни карантину плюс 90 днів після такої відміни.
По-третє, держава надає можливість отримати відстрочку з повернення кредиту або його частини, наданого на антикризові заходи, але не більше, ніж на дев’ять місяців.
ВАЖЛИВО! Як повідомили у Мінфіні, кредити за новими правилами мікро та малий бізнес зможе отримати одразу після внесення Радою Фонду розвитку підприємництва відповідних змін до Програми “Доступні кредити 5-7-9” та оновлення угод Фонду з банками, що надають кредити.