Швеція висловила готовність до 2020 року інвестувати в економіку України 165 млн євро, більша частина яких буде спрямована на програми підвищення енергоефективності житлового сектора України, передає "Сегодня".
Про це повідомив представник Шведського агентства міжнародного співробітництва з розвитку (Sida), Надзвичайний І Повноважний Посол Швеції в Україні Андреас фон Бекерат в рамках презентації програми Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) з кредитування проектів енергоефективності в Україні IQ-Energy загальним обсягом 75 млн євро .
Так, для реалізації цього проекту Sida надасть технічну допомогу в обсязі 4,5 млн. євро для розробки концептуальних пропозицій щодо енергоефективності.
"Швеція починаючи з 1995 року підтримує Україну, і ми вже внесли приблизно 250 млн. євро в підвищення енергоефективності. Безумовно, ми в нашій співпраці переживали і злети, і падіння ... Дивлячись в майбутнє, Швеція готова інвестувати до 2020 року ще 165 млн євро на допомогу українській економіці, велика частина цих грошей піде на підвищення енергоефективності, але є дуже важлива умова: ми повинні бути впевнені в тому, що працюємо з тими, хто приймає рішення на національному та місцевому рівнях, з тими, хто має можливість подолати ці проблеми. Деякі політики говорять, що Україна вже може впоратися з цими проблемами безболісно, зокрема, без підвищення тарифів, але не думаю, що це правда ", - сказав посол Швеції в Україні.
За його словами, Україна споживає набагато більше енергоносіїв, ніж необхідно. Так, Україна в три раз більше витрачає на одиницю ВВП енергоносіїв, ніж в середньому в країнах ЄС.
ЄБРР почав розробку програми IQ-Energy в лютому поточного року. Дана програма запущена 7 квітня, її метою є підвищення енергоефективності української житлового сектора, який налічує близько 10 млн. будинків. Програма буде реалізовуватися через банки-партнери ЄБРР - "УкрСиббанк", "ОТП Банк" і "Мегабанк" у співпраці з Фондом Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та екології (E5P), найбільшим донором якого є Європейський Союз, і Шведським агентством міжнародного співробітництва з розвитку ( Sida).
Залежно від спрямованості кредитування гроші можуть бути спрямовані на покриття до 20 % суми кредиту для позичальників-фізосіб і до 35 % суми кредиту для ОСББ.
ЄБРР є найбільшим міжнародним фінансовим інвестором в Україні. Станом на середину березня 2016 року банк взяв на себе зобов'язання з надання понад 11 мільярдів євро в рамках 363 проектів в країні.