Без стимулювання певних економічних активностей економіку неможливо вивести зі стагнації, а при ефективному використанні ресурсу державних інвестицій можливо створити такі стимули. Про це у своїй статті для DT.UA пише голова Верховної Ради, кандидат на пост прем'єр-міністра України Володимир Гройсман.
"Попередній аналіз бюджету показав, що держава вкладає кошти в об'єкти зі ступенем готовності 5—7%, щоб за рік довести його до 10%. Простіше кажучи, гроші закопуються в котловани. Якщо ці кошти не розмазувати, а сконцентрувати на інфраструктурних проектах, наприклад на програмі ремонту і будівництва доріг, то отримаємо відразу кілька результатів — зробимо справді корисну справу для країни, покажемо помітні досягнення та ще й дамо людям реальну роботу і заробітки, бо одне робоче місце в будівництві створює до семи робочих місць у суміжних секторах", - йдеться у статті.
"Є інші інфраструктурні проекти, які можна запустити, — енергоефективність, місцева інфраструктура тощо. Фактично — розпочати капітальний ремонт країни. Додатково ми маємо вже виділені ресурси міжнародних фінансових інституцій, що вибираються наразі неефективно. А також — значні кошти в місцевих бюджетах як результат розпочатої фінансової децентралізації", - пише Гройсман.
При цьому він наголошує на кількох важливих моментах. "Перший — жорсткий контроль, щоб не крали. Маючи бажання і політичну волю — це можливо. Другий — контроль якості. Тут нам допоможуть наші міжнародні партнери і громадянське суспільство. І третій — стратегічне бачення того, що ми робимо і для чого, які транспортні коридори будуємо. Щоб не будувати доріг, які ведуть у нікуди", - наголосив спікер.
Нагадаємо, за інформацією ЗМІ вже завтра голова Верховної ради В. Гройсман може бути обраний новим прем'єр-міністром України. На цій посаді він замінить А. Яценюка, який у неділю 10 квітня заявив про відставку.