Геннадій Москаль направив позов до Окружного адміністративного суду з проханням визнати результат референдуму 1 грудня 1991 року, в якому йшлося про надання Закарпатській області статусу спеціальної самоврядної одиницю в складі України, таким, що не має юридичної сили. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Закарпатської ОДА.
Також очільник Закарпатської ОДА запропонував скасувати відповідні рішення Закарпатської обласної ради.
В прес-службі ОДА зазначають, що позов пов'язаний із суспільним резонансом, який виник довкола звернення Закарпатської облради від 5 квітня цього року до вищого керівництва України з проханням надати більше повноважень на місця в рамках Конституційної реформи з децентралізації.
– Сам референдум 1991 року в частині надання області особливого статусу був незаконним, – заявив Г.Москаль. – Він прямо суперечив тодішньому Закону України «Про всеукраїнський та місцеві референдуми», ст. 4 якого гласить: «Предметом місцевого референдуму може бути прийняття, зміна або скасування рішень з питань, віднесених законодавством України до відання місцевого самоврядування відповідних адміністративно-територіальних одиниць, а також прийняття рішень, які визначають зміст постанов місцевих Рад народних депутатів та їх виконавчих і розпорядчих органів».
"Питання про внесення змін у Конституцію може розглядатися конституційною більшістю Верховної Ради, тому результати закарпатського референдуму не мали й не мають жодної юридичної сили, усе, на що вони здатні, – це спричинювати різні політичні спекуляції, як це трапилося й цього разу" - вважає губернатор області..
"Якщо за 25 років ніхто з патріотів не додумався в судовому порядку визнати юридично нікчемним інспіроване тодішнім КДБ і комуністами «волевиявлення» і пов’язані з ним рішення обласної ради, які мали на меті розхитати ситуацію в Україні, то це буде зроблено мною. Після рішення суду результат референдуму можна буде викинути на смітник історії Закарпаття" - резюмував Москаль.
Як відомо, 1 грудня 1991 року в Закарпатській області пройшов місцевий референдум з питання про надання регіону статусу автономії в складі України. 78,6% жителів краю висловилися «за» при загальній явці 83%. Центральна українська влада проігнорувала результати обласного плебісциту. Аналогічно до нього поставилось і міжнародне співтовариство.
Нагадаємо, 5 квітня від депутатського корпусу Закарпатської облради направлено звернення до Президента, Прем’єр-міністра, Верховної ради щодо зміни принципів децентралізації щодо Закарпаття.
Дивіться також: