До кінця червня в Україні очікується черговий транш від МВФ в розмірі 1,7 мільярда доларів. Але і без цих грошей нічого страшного економіці країни не загрожує. Про це заявив директор Українського аналітичного центру Олександр Охріменко в коментарі виданню Gazeta.ua.
"І без МВФ економіка України розвивається, гривня зміцнюється, на це впливають інші фундаментальні чинники. А по великому рахунку, транші МВФ осідають в золотовалютному резерві - тому не мають першочергового впливу", - додав Охріменко.
"Ми зараз бачимо ревальвацію гривні, хоча кредиту МВФ немає. Кредит цієї структури не можна прямо задіяти в економіці. Він лежить у золотовалютному запасі. Дійсно, кредит МВФ на 1,7 мільярда доларів може привабити 1 мільярд доларів кредиту Світового банку. Але для інших зарубіжних інвесторів кредит міжнародних структур не є вирішальним. Приватні позичальники дивляться на динаміку економіки, купівельну спроможність населення, розмір ринку, фінансову стабільність, інфляцію, курс місцевої валюти, а не кредит МВФ. Коли міжнародний валютний фонд надавав кредит у 3,2 мільярда доларів у 2014 році, говорили, що 34 мільярда доларів дадуть інші зарубіжні інвестори. Нічого подібного не сталося", - сказав експерт.
За словами економіста, Україна досі не отримала транш в результаті порушення ряду умов договору з МВФ, серед яких дефіцит держбюджету, активи Нацбанку, повернення ПДВ.
"Інвестори по великому рахунку дивляться не на транші МВФ, а на динаміку ринку, інфляцію, податкову складову тощо" - зазначив Охріменко.
За його словами, МВФ затягує з кредитами лише через те, що українська сторона не виконує підписані вимоги. Експерт наголосив, що рекомендації та вимоги Фонду не завжди адекватні, а дії чиновників МВФ - найчастіше шаблонні.
Нагадаємо, черговий транш кредиту МВФ на $1,7 млрд. може надійти в Україні вже у травні.