26 квітня в словацькому місті Кошице в рамках "Днів України в Словаччині" розпочав роботу словацько-український бізнес-форум.
Перша українсько-словацька бізнес-зустріч на Форумі була присвячена темі "Промислові парки".
У першій частині свої презентації представляли словацькі підприємці. Після невеликої перерви на каву, слово для виступу було надано представникам української делегації, до якої входило двоє закарпатців - голова Обласного об'єднання організацій роботодавців "Закарпаття", керівник ІП "Соломоново" В. Панов та мер міста Мукачево А. Балога.
У своєму виступі Володимир Панов окреслив потенційні можливості індустріального парку «Соломоново», його ключові переваги та особливості.
"Девелоперська формула, що лягла в основу концепції індустрального парку "Соломоново" - це унікальне розташування - недалеко від кордону України з Словаччиною та Угорщиною, на зручній відстані від важливих європейських автомагістралей" - зазначив Панов.
Бізнесмен підкреслив, що парк має потужний потенціал і готовий до інвестиційних вливань. Він зазначив, що найбільш оптимальним для Закарпаття в цілому є створення крупного автомобільного бізнес-кластеру, адже на території області діють вже ряд крупних міжнародних інвестиційних проектів, які працюють на автомобільну індустрію.
Фото: prozak.info
Також, під час виступу В. Панов висловив сподівання, що саме бізнес здатний відкрити двері Європейського союзу для України.
"Я переконаний що найшвидший шлях України в Європу - через бізнес та розвинену економіку. Чим більше прямих іноземних інвестицій буде в Україні, тим швидше ми станемо частиною Європи. Якщо велика кількість транснаціональних компаній зі світовим ім'ям працюватимуть на нашій території, це означатиме, що вже не політики вирішують - світовий бізнес сам вирішив, що "Закарпаття - це Європа". Тому нам потрібно відкрити всі ворота, всі двері і шлюзи для того, щоб до нас прийшов інвестор." - сказав він.
Мер Мукачева Андрій Балога на форумі представив інвестиційні можливості та переваги міста Мукачева. Балога навів приклад, що сінгапурська компанія Flex, попри кризу в Україні, нарощує виробничі потужності. Активно в Мукачеві працюють і компанія Fisher, яка саме в Мукачеві виробляє понад 80% своєї лижної продукції, та компанія «Точприлад».
Як зазначають представники ЗМІ, що безпосередньо були присутніми на заході, виступи та презентації закарпатців в перший день форуму були найцікавішими з-поміж інших.