Іноземні компанії більш ніж в 10 разів скоротили використання гривні для операцій за зовнішньоекономічними контрактами.
Як повідомив заступник директора департаменту монетарної політики і економічного аналізу Нацбанку Володимир Лепушинський, за січень-лютий 2016 року на рахунки нерезидентів було нараховано лише 252,00 млн. грн.
Для порівняння: за той же період 2015 року на рахунках іноземних компаній було нашої гривні на загальну суму 3,02 млрд грн. Та й сукупно за минулий рік загальний обсяг нарахувань на іноземні рахунки був вельми істотним – 30,4 млрд грн.
«На сьогоднішній день розрахунки в гривні за зовнішньоекономічними контрактами мало поширені. Вони обмежено використовуються в основному в прикордонній торгівлі. Також в гривні відбувається «товарообіг» всередині мультинаціональних компаній, які присутні в Україні – наприклад, коли українська дочірня компанія купує комплектуючі у материнської структури за кордоном і продає їй назад готову продукцію. У таких випадках розрахунки в гривні мають для компаній переваги, так як при таких розрахунках вони не несуть курсових ризиків, а також не потрапляють під обов’язковий продаж валютних надходжень », – прокоментував ситуацію Володимир Лепушинський.
«Додатковим фактором, що зіграв на зниження інтересу іноземних компаній до української валюті, стало також розгойдування курсу гривні. Часом воно було особливо інтенсивним, а головне – малопрогнозованим. Цілком очевидно, що прогноз Мінфіну на цей рік не буде виконаний, так що не виключено, що компанії вирішили взяти паузу в розвитку гривневих розрахунків ще й з цієї причини », – зазначив член правління Промінвестбанку Владислав Кравець.
Джерело @ За матеріалами Вести