Делегація Закарпатської області на чолі з головою Закарпатської облради М. Рівісом відбула з офіційним візитом до Чеської республіки. В ході візиту відбулася робоча зустріч з представниками крайового уряду Устецького регіону та керівниками потужних компаній, передає прес-служба Закарпатської облради.
Повідомляється, що захід організували чеські підприємці – вихідці із Закарпаття.
З вітальним словом до українських гостей звернувся голова комітету з питань етнічних меншин Павел Водседялек та керівник канцелярії гетьмана Любош Тройна. Останній наголосив на тому, що чеський та український народи дуже близькі ментально та культурно.
Михайло Рівіс розповів присутнім, що виступаючи нещодавно в Брюсселі у Європарламенті, наголошував на тому, що війна на сході України дуже далеко від Закарпаття, тому не слід сприймати, що на всій території країни ведуться військові дії. Тож, очільник облради запропонував розглядати Закарпатський край, як потенційний регіон для залучення інвесторів, європейських коштів для розвитку промисловості та інфраструктури.
На це Павел Водседялек відповів, що підключивши крайових парламентарів можна активізувати чеський бізнес для інвестування медичної та освітньої сфер, а також налагодити співпрацю з школами та вишами Закарпаття.
Згодом до перемовин приєдналися і представники відомих компаній, що працюють в Устецькому краї. Це, зокрема, компанія JTH – Холдинг, Агентство зайнятості, Bohemia Crystalite – виробник скла та виробник сейфів – Метростав, дистриб’ютор альтернативних енергетичних систем.
Керівник Bohemia Crystalite Любош Ванєк розповів, що його компанія заробляє 1 млрд крон в рік. Він відверто сказав, з якими проблемами стикається в Україні, це, зокрема, митні перешкоди, бюрократія, що змушує чеську компанію переглянути ведення бізнесу там.
«Сподіваємося ще зберегти бізнес в Україні, але для цього потрібні реальні зміни та реформи, наближені до євростандартів», – підкреслив Любош Ванєк.
Також було обговорено про необхідні зміни у візовій політиці з метою спрощення діловодства в отриманні дозволу на роботу для українців і про усунення перешкод у сфері бізнесу. Відтак обидві сторони виявили зацікавленість у співпраці не тільки у промисловості, але і туризму, курортів, охорони здоров’я та освіти.