В угорському місті Солнок керівники 10 обласних рад трьох країн: Закарпатська (Україна), Марамуреш та Сату-Маре (Румунія), Воєводина (Сербія) та 7 областей Угорщини: Саболч-Сатмар-Берег, Яс-Надькун-Сольнок, Гевеш, Чонград, Бач-Кішкун, Боршод-Абауй-Земплен та Гайду-Бігар підписали угоди про міжнародне співробітництво територіальних органів місцевого самоврядування в басейні річки Тиса. Відповідну інформацію повідомила прес-служба Закарпатської ОДА.
Українську сторону представляли голова Закарпатської облради Михайло Рівіс та начальник відділу зовнішніх зв’язків, міжнародної технічної допомоги та протоколу Василь Маковський.
Перед підписанням цього важливого документу, до присутніх звернувся голова Загальних Зборів області Яс-Надькун-Сольнок Шандор Ковач. Він підкреслив, що річка Тиса, перетинаючи території Угорщини, Румунії, Словаччини, України та Сербії, ставить однакові завдання для цих країн. І вирішити проблеми цієї непередбачуваної річки, яка здатна спричинити як засуху, так і масштабні повені, не можна на рівні однієї області або населеного пункту. «Тому ми тут, аби спільними діями створити рамки для сталого розвитку Тисянського регіону», – наголосив Шандор Ковач.
Відтак, представники країн Тисянського басейну в урочистій обстановці підписали угоди, в яких йдеться про програму спільних дій, та домовились про скоординовані зусилля, пов’язані з інтегрованими планами водного господарства басейну р.Тиса.
«Нас об’єднує Богом дана чудова природа та річка Тиса. Впродовж багатьох років наші пращури та й ми мали змогу відчути, як вона може нас карати за халатне ставлення, зокрема, людське втручання у навколишнє середовище та інтенсивне вирубування Карпатських лісів, де свій початок бере Тиса», – зазначив глолова Закарпатської облради Михайло Рівіс - Об’єднавшись, ми зможемо протистояти водним стихіям, розбудовувати інфраструктуру вздовж басейну р.Тиса, і головне – подати один одному дружню руку допомоги. Я дуже вдячний вельмиповажним партнерам за надану можливість разом активізувати співпрацю та відчути, що Закарпаття є в потужному європейському об’єднанні».
Інші представники обласних рад зазначали, що, базуючись вже на сформовані у регіонах водогосподарської практики та фахове співробітництво, вони прагнуть досягнути посилення економічної ролі Тисянського басейну та закласти основи істотного збільшення суспільного добробуту, реалізувавши конкретні економічні, транспортні, екологічні, водогосподарські та інфраструктурні проекти, створивши збалансований транскордонний екорегіон Тиса.