Група IFC просуває в Україні проекти «зеленого» фінансування компаній, які впроваджують поновлювані та енергозберігаючі технології.
Проект реалізується в партнерстві з Федеральним міністерством фінансів Австрії і Міністерством економіки Нідерландів.
Розвиток «зеленого» фінансування - глобальна тенденція. IFC вже надала підтримку 125 партнерам в 135 проектах в сфері клімату та сталої енергетики в 35 країнах. Загальний обсяг наданого фінансування в рамках цих проектів склав $ 4,5 млрд.
«У 2015 році ми вклали в« зелені »проекти в світі $ 2,2 млрд», - говорить голова регіонального представництва IFC в Україні та Білорусі Руфат Алімарданов. Це дозволило скоротити викиди парникових газів на 25 млн т.
Вчора IFC підписала угоду з Укргазбанком, в рамках якого обіцяє допомогти банку наростити обсяги кредитування бізнесу в таких сферах, як енергоефективність, відновлювані джерела енергії, «зелений» транспорт, ефективне використання водних ресурсів та переробка відходів.
«В Україні є величезний незадіяний потенціал для інвестицій в проекти відновлюваної енергетики. Використовуючи досвід і знання IFC, ми сподіваємося розкрити цей потенціал і зробити український бізнес більш енергоефективним », - вважає голова правління Укргазбанку Кирило Шевченко.
Укргазбанк оцінює потенціал інвестицій в заміщення природного газу в переробній промисловості в $ 4,5 млрд. Ще $ 5 млрд може знадобитися для реалізації проектів з переробки біомаси. $ 6 млрд - потенціал ринку електромобілів в середньостроковій перспективі.
Правда, в Україні мова йде поки тільки про консультаційні послуги. «В українських банків є вільна ліквідність, яку вони можуть направити на кредитування. Від нас їм, скоріше, потрібні гарантії і поділ ризиків », - розповіли в одній з міжнародних фінансових організацій.