НОВИНИ

Поновлення строків користування земельними ділянками в умовах воєнного стану

Під час дії правового режиму воєнного стану відносини у земельній сфері регулюються з урахуванням особливостей, визначених Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану», який набув чинності 7 квітня 2022 року.

Бізнес просить держкомпенсацію витрат на зарплату мобілізованим співробітникам

Європейська Бізнес Асоціація звернулася до уряду та парламенту з проханням допомогти бізнесу виплачувати зарплату мобілізованим співробітникам за рахунок держресурсів та міжнародної допомоги.

Представники малого бізнесу можуть отримати 1000$ допомоги

Згідно з опитуванням Європейської бізнес-асоціації, лише 17% компаній на сьогодні працюють у повному обсязі, а близько 30% зовсім не працюють. За оцінкою Національного банку, війна коштує економіці України 50% «невиробленого» ВВП, не враховуючи втрат від руйнувань.

Агропродукція з найвищим потенціалом для експорту до Британії

Про це йдеться у повідомленні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

Як зазначається, у 2021 р. з України у Велику Британію було експортовано продукції АПК на $553 млн. Найбільшу частку в структурі українського експорту до Великої Британії займали вже традиційні для України соняшникова олія (31% експортної виручки), ріпак (28%) та кукурудза (24%). Однак є низка українських продуктів, які мають значний експортний потенціал в Україні та поки що займають незначну частку в поставках до Великої Британії. Саме на них варто зосередити увагу українським аграріям, вважають експерти.

До таких продуктів належать:

  • М’ясо птиці. Обсяг експорту в 2021 р. — 2,6 тис. т. Частка України в імпорті Великою Британією — 1%. Основні конкуренти: Нідерланди, Польща, Бельгія;
  • Горіхи волоські без шкаралупи. Обсяг експорту в 2021 р. — 0,7 тис. т. Частка України в імпорті Великою Британією — 6%. Основні конкуренти: США, Німеччина, Китай;
  • Мед. Обсяг експорту в 2021 р. — 0,8 тис. т. Частка України в імпорті Великою Британією — 1%. Основні конкуренти: Китай, Польща, Мексика;
  • Журавлина, лохина. Обсяг експорту в 2021 р. — 0,2 тис. т. Частка України в імпорті Великою Британією — 0,3%. Основні конкуренти: Іспанія, Перу, Чилі.

Окремо експерти виділили горох. Обсяг експорту в 2021 р. даної продукції становив 4,9 тис. т з часткою України в імпорті Великою Британією — 12%. Проте основним конкурентом для нашої країни є росія, що автоматично додає переваг для українських постачальників.

«Загалом можливостей для експорту українських товарів на ринок Великої Британії більше ніж достатньо, проте вони є значно обмежені логістичними проблемами, адже через вторгнення росії на територію України та блокування портів російськими військами практично повністю призупинилися експортні відвантаження. Сильно завантажені залізниця та морські порти сусідніх країн через експорт зернових культур, обсяги яких у нас найбільші. Тому для збільшення експортної виручки варто зосередитися на експорті товарів, які мають більшу ціну при меншій вазі й таким чином здійснювати експорт автомобільним транспортом», - зазначила аналітик УКАБ Світлана Литвин.

На думку експертів, лише після більш продуктивного налагодження альтернативних експортних шляхів та розблокування портів Україна зможе розширити торгівлю,  а також збільшити поставки вже традиційних товарів: соняшникової олії, ріпаку, кукурудзи та пшениці до цієї країни. Але на це потрібно більше часу.

ТОП-6 спеціалістів на ринку праці

Через війну тисячі українців залишилися без роботи. Деякі компанії призупинили свою діяльність, через банальну нестачу ресурсів для праці та складну логістику. Інші не працюють, адже їх продукт на разі не актуальний. Багато спеціалістів, які до війни були затребуваними, зараз буквально не мають куди податися. Рейтинг найпопулярніших спеціальностей суттєво змінився, платять цим фахівцям краще, ніж двома місяцями раніше.